Odvoz věcí exekutorem a přítomnost exekuovaného dlužníka při odvážení věcí

1 odpověď

Musí mi exekutor umožnit být u odvozu mého majetku a co věci které nejsou označené nálepkou ale jsou v soupisu jak to poznám a jak se můžu zachovat pokud se neshodneme o kterou věc se mělo jednat.

Zdravím Vás, mám za to, že by Vám nemělo být bráněno v tom, abyste byl při odvozu Vašeho zabaveného majetku. Všechny zabavené věci by měly být opatřeny žlutou nálepkou, pokud by tomu tak nebylo, bylo by možné uvažovat o jiném zřetelném označení zabavených věcí, a to tak, aby nebyly zaměněny s jinými věcmi ve skladu exekutora, například jménem a příjmením povinného a dále též i datem kdy a kde byly tyto věci zabaveny. Jednotlivé zabavené věci jednotlivým povinným by měly být skladovány u sebe a současně odděleny od zabavených věcí ostatních povinných. Pokud byste se neshodli, na tom o jakou věc se jedná, rozhoduje soupis zabavených věcí, pokud by stále byly nejasnosti bylo by nutné se v této věci obrátit přímo na soud s žalobou o určení vlastnického práva a k žalobě doložit veškeré důkazy, které máte k této věci k dispozici.