Potomek (syn, dcera) dlužníka s trvalým pobytem - hrozí obstavení bankovního účtu nedlužícímu potomkovi?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli ma exekutor právo mi obstavit účet, popřípadě mi každý měsíc strhávat nějaké peníze z účtu když mám trvalé bydliště u svého otce dlužníka?
Děkuji Vám za odpověď.

Zdravím Vás, exekutor Vám jako dceři dlužníka v žádném případě nemůže obstavit Váš účet, neboť povinnou nejste Vy, ale Váš otec. Vy nejste ani manželkou povinného. Zablokovat účet je možné pouze povinnému a za jistých podmínek i manželu povinného. V tomto případě tedy neprodleně podejte návrh na částečné zastavení exekuce zrušením tohoto exekučního příkazu na Váš účet, a to v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.)