Výzva exekutora k dobrovolné úhradě - hrozí ve lhůtě exekuce na plat, mzdu, majetek?

1 odpověď

Vážení, prosím o odpověď, zda od oznámení nám o zahájení exekuce s výzvou k dobrovolné úhradě do 30 dnů, exekutor v této lhůtě nepodniká nijaké úkony, obstavení účtu, návštěvu v nemovitosti apod. ?
Děkuji za včasnou odpověď.

Zdravím Vás, exekutoři zpravidla spolu s oznámením o zahájením exekuce zasílají povinným rovněž i výzvu k dobrovolné úhradě pohledávky. K dobrovolné úhradě pohledávky má povinný 30 dní ode dne doručení této výzvy. Po dobu běhu této 30 ti denní lhůty k plnění exekutor skutečně nepodniká žádné kroky směřující k vymožení povinnosti, neboť čeká, zda povinný exekučně vymáhanou povinnost neuhradí dobrovolně sám. Nicméně exekutor může činit přípravné úkony, tedy zjišťovat majetkové poměry povinného, ale exekuci neprovádí. K provedení exekuce exekutoři přistoupí až po marném uplynutí lhůty k plnění.