Úpadek, insolvence dlužníka a doplacení celého dluhu, celé dlužné částky se ztrátou výhody splátek

1 odpověď

Dobrý večer,
můj dotaz je následující. 2005 lety jsme si z manželem brali hypotéční úvěr. 2009 jsme se rozvedli. Vyrovnání majetku provedeno nebylo. Můj bývalý muž platil svých 50% hypotéky velice sporadicky, vždy jsem dlužnou částku musela dorovnat. Pak jsem onemocněla a tudíž jsem dlužné částky nemohla dorovnavat a tak banka pouze na mě podala úpadek a požaduje pouze po mě celou dlužnou částku, i když 50% vlastníkem zajištěné nemovitosti je můj bývalý manžel. Chtěla bych vědět zda na to má banka právo a zda by se mě někdo v Praze právnicky neujal. Prosím o rychlou odpověď. Termín odvolání vyprší ve středu.
Děkuji JD.

Zdravím Vás, pokud na Vás byl podán insolvenční návrh ze strany věřitele, je nutné, abyste se s tímto dotazem obrátila na kolegy, kteří se zde v poradně zabývají insolvencemi. Já zde mám na starosti pouze exekuce. Nicméně bude nutné podívat se do usnesení, které Vám bylo doručeno od soudu a řídit se podle něj. Pokud bych si měla vybrat, vyhledala bych pomoc advokáta a spolu s ním bych v této věci sama jako dlužník nejspíš podala insolvenční návrh na povolení oddlužení, nicméně s tím, že bych to však danému soudu sdělila k té spisové značce, jaká je na usnesení uvedena. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Popřípadě hledejte i advokáty, kteří své služby poskytují i pro bono, budete to mít mnohem levnější. Možná jste se na nás měla obrátit dříve. Toto je skutečně mezní a advokát tak nebude mít dost času, což je vždy problém.