Exekuce - oprávněný věřitel nereaguje, kdo hradí náklady exekuce?

1 odpověď

by oprávněný hradit veškerou odměnu exekutora?

Zdravím Vás, Váš dotaz je natolik stručný a neurčitý, že mu příliš nerozumím. Pokud Vám jde o případy, kdy by oprávněný hradil náklady exekuce a exekutora, tak tyto jsou upraveny v ust. § 87 - § 90 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.). Oprávněný by náklady exekuce hradil v případě, kdy by zavinil zastavení exekuce. To by se stalo v případě, kdy by byl podán návrh na nařízení exekuce a povinný by tuto pohledávku již uhradil, a to buď zcela nebo z převážné většiny a oprávněný by tuto skutečnost v návrhu na nařízení exekuce nezohlednil.