Splátky exekuce - může dlužník určit které peníze jsou na splacení jistiny a co na náklady exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat, pokud splácím splátkový kalendář exekutorovi, mohu si sama určit, že je tato částka určena na umoření jistiny, tedy samotného dluhu a ne na exekuční náklady?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že pokud splácíte pohledávku vymáhanou exekučně toto právo již nemáte a má je tedy exekutor. Exekutor v této fázi již sám rozhodne jakou část splátky použije na umoření jistiny, příslušenství a na náklady exekuce a odměnu exekutora. Ani exekutoři nechtějí pracovat zadarmo, takže obvykle první splátky používají na umoření svých nákladů či odměny