Exekuce v ČR a plat, mzda v zahraničí (Německo) - zabaví exekutor peníze ze zahraničního zaměstnání?

1 odpověď

Dobrý den. Mám nabídku práce v zahraničí. Na mzdu v čr mam uvalenu exekuci. Zajímá mně jak to bude v případě že budu vyplácen v Německu.

Zdravím Vás, mám za to, že při změně zaměstnání musíte novému zaměstnavateli hlásit i to, že Vám byly z Vaší mzdy prováděny srážky na uspokojení pohledávek vymáhaných exekucí. Tato povinnost platí i vůči zahraničnímu exekutorovi. Takže správně by Vám měly být srážky ze mzdy v zákonné výši prováděny i novým zahraničním zaměstnavatelem. Popřípadě bude asi vhodnější tuto skutečnost (tedy, že budete pracovat v zahraničí) oznámit exekutorovi a dohodnout se s ním na splátkovém kalendáři, kdy budete exekutorovi pravidelně zasílat měsíční splátky na úhradu exekučně vymáhané pohledávky. Mám za to, že toto je lepší cesta než překládání listin do němčiny a zasílání exekučního příkazu Vašemu novému zaměstnavateli. Takže se v prvé řadě zkuste dohodnout s exekutorem na uzavření splátkového kalendáře a na podmínkách za jakých by byl ochoten exekuční příkaz k provádění srážek z Vaší mzdy zrušit, neboť budete pracovat v Německu. Pokud byste se nedohodli budete muset o srážkách ze mzdy a jejich výši informovat Vašeho nového zaměstnavatele.