Exekuce nedoručená do datové schránky - zastavení exekuce a nové soudní řízení

3 odpovědi

Krásný den!
Náhodou jsem se dozvěděl, že mám exekuci na účet v bance respektive mi volali rodiče, kde jsem měl
několik měsíců v minulosti trvalý pobyt, že jim vyhrožoval exekutor odvrtáním zámků.
I když mám datovou schránku, bylo mi doručováno písemně na adresu, kde se nezdržuji.
Mohli byste mi, laskavě, poslat nějaký vzor ve wordu, co mám napsat soudu (Městský soud v Praze, Slezská 9) a co exekutorovi, aby byla exekuce zastavena a vyhlášeno nové řízení u soudu?
Pěkně děkuji.

S úctou.

Vladimír

Zdravím Vás, v tomto případě bude nutné podat k exekutorovi návrh na zastavení exekuce podle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu uveďte, že máte řádně zřízenu datovou schránku a že se na adrese trvalého pobytu nezdržujete, ale že se zdržujete na adrese … , a že Vám tedy nebyl platně doručen ani exekuční titul ani ostatní listiny vydané exekutorem, a že tedy exekuční titul není vykonatelný, protože není pravomocný. Podmínkou pro nabytí právní moci jakéhokoli rozhodnutí je jeho řádné doručení povinnému k čemuž v tomto případě nedošlo a že ze všech výše uvedených důvodu navrhujete, aby exekuce na Váš majetek byla v souladu s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu zastavena. Návrh na zastavení exekuce se totiž podává pouze exekutorovi, který exekuci vede, on sám mu totiž může vyhovět. Pokud tomuto návrhu exekutor nevyhoví postoupí Váš návrh na zastavení exekuce soudu, který o něm rozhodne. K návrhu je však nutné doložit i důkazy, například záznam o zřízení datové schránky, dále též doklad o tom, kde je v současnosti Vaše doručovací adresa.

Pěkně děkuji za Vaši odpověď! : -)

V. H.

Zdravím Vás, od toho jsme tady. Kdybyste cokoli v budoucnu potřeboval můžete se na nás obrátit.