Snížení, prominutí penále u dluhu v exekuci - informace

1 odpověď

Dobrý den,
2014 jsem se z důvodu nedoplatků u zdravotní pojištovny dostal do exekuce. 2015 mám zaplacenou dlužnou částku a asi jednu čtvrtinu penále, které mi bylo také vyměřeno. Má význam v takové situaci žádat o snížení nebo odpuštění zbývající penalizační částky nebo to ze zákonných důvodů nemá smysl. Děkuji za odpověd.

Zdravím Vás, na Vašem místě bych o prominutí nebo snížení penále požádala, neboť jistinu máte zaplacenu, tak to můžete zkusit. Mám za to, že by neměla naději na úspěch žádost, kde by nebyla uhrazena dlužná částka, tedy jistina. Upozorňuji na skutečnost, že na prominutí nebo snížení penále není právní nárok a záleží to jen na úvaze věřitele, tedy zdravotní pojišťovny.