Zablokování cestovního pasu exekutorem - jak požádat o odblokování cestovního pasu?

1 odpověď

Dobrý den,
exekutor mi přes Městský úřad nechal zablokovat a sebrat cestovní pas a když si jej chci vyřídit znovu, tak je to stále blokováno. Dluh není způsoben neplacením výživného, ale vznikl z "obyčejné půjčky". Není to ani z rozhodnutí soudu, nic trestního. Dluh není doplacen. Chci se prosím Vás zeptat, jestli má exekutor na něco takového právo, případně Vás prosím o radu, jak postupovat při vrácení cestovního pasu. Děkuji Jiří

Zdravím Vás, pokud u Vás nehrozí reálné riziko, že byste převáděl majetek do ciziny, tak Vám exekutor zabavit cestovní pas nesmí. Ve Vašem případě bych podala návrh na zrušení rozhodnutí, kterým došlo k tzv. zablokování cestovního pasu, a to podle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu, s tím, že je tu jiný důvod pro který exekuci zabavením cestovního pasu nelze vykonat. Uveďte, že je jedná o protiprávní zásah do Vašich práv a že exekuce zabavením cestovního pasu není uvedena ve způsobech provedení exekuce v ust. § 258 občanského soudního řádu ani v ust. § 59 exekučního řádu