Exekuce na syna, dceru - hrozí exekuce majetku na rodiče či sourozence?

1 odpověď

Dobrý den.
Dcera si 2009 vzala půjčku ve výši 400.000 Kč na rekonstrukci domu. V současné době probíhá z důvodu nesplácení exekuce. Hrozí mně (jako otci) nebo dceřinným sourozencům nějaké nebezpečí z hlediska exekuce podle současně platné legislativy? Podotýkám, že dcera nežije ani nemá trvalé bydliště u mně ani u svých sourozenců. Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že jisté nebezpečí by Vám jako otci nebo sourozencům Vaší dcery hrozilo, pokud by Vaše dcera na jejíž majetek je vedena exekuce vlastnila nějaký majetek (zejména nemovitost) jako podílová spoluvlastnice např. s Vámi nebo se svými sourozenci. V tomto případě by tedy hrozila dražba daného spoluvlastnického podílu Vaší dcery, přičemž exekutorské zástavní právo by postihlo celou nemovitost. Zde by bylo možné exekuci uhradit a tento spoluvlastnický podíl vykoupit, popřípadě tento podíl koupit v dražbě, jako spoluvlastníci byste měli předkupní právo. Mám za to, že žádné jiné nebezpečí nehrozí. Jen je možní, že Vás jako otce může navštívit vykonavatel a zeptat se Vás, kde se Vaše dcera, jejíž majetek je zatížen exekucí zdržuje. Nic dalšího již nikomu z Vaší rodiny (sourozenci, rodiče) nehrozí.