Nepřiměřená exekuce na nemovitosti dlužníka pro nízký dluh dlužníka (22.000 Kč)

1 odpověď

Dobrý den,
mám dluh asi 22 000 Kč a exekutor mi zablokoval dva domy srážky ze mzdy. Přitom sem nedostal žádné soudní rozhodnutí. Exekuční příkaz došel na katastr a na můj podnik. Podotýkám že dluh vznikl za odebírání internetu kde jsem s nimi nepodepsal smlouvu která má být podepsána. Zadruhé první splátka byla v roce 2010 srpen až do dnešní doby. Proto si myslím že je to promlčené. DĚKUJI ZA ODPOVĚD. KRAL VLADIMÍR.

Zdravím Vás, koukněte na listiny, které Vám byly doručeny od exekutora. Mělo by tam být uvedeno na základě čeho (jaké listiny - exekučního titulu) je tato pohledávka vymáhána. Pro úplnost uvádím, že exekuce nemusí být vymáhána jen na základě rozsudku nebo platebního rozkazu, ale například i na základě rozhodčího nálezu, který je rovněž exekučním titulem. Pokud by byla exekuce vymáhána na základě rozhodčího nálezu, který by Vám nebyl doručen, jedná se o důvod zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon č. 99/1963 Sb.), a to proto, že exekuční titul dosud není vykonatelný. Proto je tedy v tomto případě nutné podat k příslušnému exekutorskému úřadu návrh na zastavení exekuce. O tomto návrhu bude s největší pravděpodobností rozhodovat exekuční soud. Promlčení by zde neobstálo, neboť se jedná o procesní obranu v rámci soudního čí rozhodčího řízení, nikoli ve fázi exekuce.