Exekuce na pojištění syna, dcery, potomka - může exekutor zabavit naspořené peníze?

1 odpověď

Od narození moji rodiče platí pojištění synovi kde po dovršení 18 let mu má být vyplaceno 100.000 Kč. Dnes 15.6.2015 přišlo rozhodnutí o zrušení pojištění a zabaveni finanční částky. Pojištění jsem synovi založil Já jako otec a dostal jsem se do problémům a jsou vedené exekuce na moji osobu. Je možné se proti tomu bránit. A peníze jsou synovi může na ně exekutor sáhnout.
Peníze mu na to posílaly moji rodiče.

Zdravím Vás, v tomto případě bych nejspíš podala návrh na zastavení exekuce v souladu s ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), kde budete požadovat zrušení exekučního příkazu, kterým byly zabaveny finanční prostředky určené k výplatě Vašemu synovi. Současně exekutorovi sdělte, že peněžní platby pojistného hradili Vaši rodiče a nikoli Vy. K návrhu na zastavení exekuce přiložte pojistnou smlouvu a kopie potvrzení o platbách pojistného. Návrh odůvodněte tak, že se ve skutečnosti jedná o peníze Vašeho syna a ne Vaše, s tím, že pojištění bylo sjednáváno ve prospěch syna a Váš syn není povinný v exekučním řízení, proto se tedy dle Vašeho názoru jedná o neoprávněně zabavené peníze.