Exekuce na budoucího manžela, manželku - hrozí zabavení majetku či peněz nového manžela, manželky?

1 odpověď

Dobrý den,
na moji snoubenku je vydána exekuce, řeší se měsíčními srážkami ze mzdy, peníze chodí na můj bankovní účet.
Jak bude tato situace pokračovat po svatbě? Bude exekuce i na můj příjem, či můj bankovní účet.
Je nějaký platný (r. 2015) paragraf, ve kterém je tato situace stanovena.
Děkuji. CH. J.

Zdravím Vás, pokud se hodláte oženit, nebylo by od věci, abyste ještě před svatbou sepsali předmanželskou smlouvu a po svatbě Vám doporučuji navštívit notáře, kde sepíšete dohodu o zúžení SJM. Obecně by bylo nejlepší se sňatkem počkat do úplného zaplacení exekucí vymáhané pohledávky, a to včetně odměny exekutora a nákladů exekuce. Mám za to, že po svatbě by již neměly být prováděny srážky ze mzdy manžela povinného na úhradu dluhů jeho manželky, a to s účinností od 14.5.2015, tedy ode dne publikace nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 1/14 ze dne 31.3.2015. Tento nález Ústavního soudu velmi výrazně omezuje postih manžela povinného pro dluhy druhého z manželů.