Exekuce zaměstnance a zabavení věcí na pracovišti, v práci - může to exekutor udělat?

3 odpovědi

Dobrý den,
může exekutor vstoupit bez svolení zaměstnavatele do areálu firmy, kde pracuji, a zabavovat majetek mého zaměstnavatele, o kterém se domnívá, že může být můj? Jedná se např. o služební počítač, mobilní telefon, zařízení a vybavení kanceláře, a pod. Adresu zaměstnavatele používám jako korespondenční, na adrese trvalého pobytu již několik let nežiji.
Děkuji za odpovědˇ

Zdravím Vás, mám za to, že by se vykonavatelé do areálu zaměstnavatele bez jeho svolení, otevření nedostali. Mám za to, že by zde pouze provedli šetření, popř. by jednali přímo s Vámi, aby se dohodli na úhradě exekuce. Mám za to, že by služební PC, služební telefon ani vybavení kanceláře zabavovat neměli, a to zvláště, pokud tato zařízení mají inventární čísla. Pokud mají inventární čísla je jasné, že se jedná o majetek Vašeho zaměstnavatele, a nikoli Váš.

Děkuji za odpovědˇ

Za málo rádo se stalo, kdybyste cokoli potřebovala můžete se na nás obrátit.