Exekuce na zúžené SJM a rozhodnutí ústavního soudu - vrácení stržených peněz exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
na základě rozhodnutí ústavního soudu
http://bit.ly/1JdGbOw
mi byly pozastaveny srážky ze mzdy za vzniklé dluhy manžela (máme zúžené SJM).
Mohu zpětně požadovat vrácení stržených částek ze mzdy po exekutorovi?
Děkuji Jana V.

Zdravím Vás, jelikož nález Ústavního soudu Pl. ÚS 1/14 ze dne 31.3.2015 byl publikován ve Sbírce zákonů 14.5.2015 tak nemůžete zpětně požadovat po exekutorovi vrácení stržených částek, neboť do 14.5.2015 byly srážky ze mzdy prováděny na základě zákona, až tento nález Ústavního soudu zrušil ustanovení zákona na základě, kterého byl možný exekuční postih manžela povinného, a to jak srážkami ze mzdy či blokací účtu.