Doručovací adresa a exekuce - může exekutor zabavit věci na doručovací adrese, kde dlužník nebydlí a nenachází se?

1 odpověď

Dobrý den, dnes jsem se na poště dozvěděl, že každý si může zvolit doručovací adresu jakou chce. Takže i dlužník se kterým nemám nic společného, si může na poště zadat doručovací adresu na moji adresu, zároveň se však domluví s doručovatelkou, že si doporučené dopisy bude vyzvedávat na poště, takže na poště podepíše doručenku na které je ale má adresa a to je pak bohužel také důvod, aby exekutor nejen posílal korespondenci dlužníka na mou adresu, ale také sem poslal vykonavatele a já se vlastně nijak nemohu bránit - kromě snad čestného přiznání, že na mé adrese se dlužník nezdržuje, což ale exekutor nemusí brát v potaz. Paradoxně by si mohl dlužník zadat jako doručovací adresu právě adresu exekutora a nastala by komická situace, že by exekutor musel (musí, má to v zákoně) navštívit sám sebe. Mám tedy možnost se nějak bránit, kromě čestného prohlášení, že neodpovídám za to, že si dlužník napsal moji adresu jako doručovací (aniž by sem jeho pošta vůbec chodila). Děkuji.

Zdravím Vás, tak to jsem netušila, to je vážně paradox. Když máte na poště doporučený dopis prokazujete se občanským průkazem, ale doručovací adresu si můžete zřídit na adrese kohokoli, aniž by on toto mohl jakkoli ovlivnit, to je vskutku hodně zvláštní. Zde bude nutné zkusit se dohodnout na zrušení doručovací adresy, anebo, aby Vám toto sdělení dala pracovnice pošty i písemně. Jinak mám za to, že čestné prohlášení Vaše, že se u Vás povinný nezdržuje a sousedů, o tom, že povinného neznají a že se u Vás skutečně nezdržuje by mělo stačit. Pokud byste však měl v písemné formě sdělení pošťačky bylo by to skvělé a vykonavatel by Vás již nemusel navštěvovat.