Likvidátor s.r.o. nekomunikuje, odmítá sdělit informace věřitelům, vč. jeho odměny za likvidaci s.r.o. - jak postupovat?

1 odpověď

Dobrý den, likvidátor firmy s. r. o. odmítá sdělit: - zda vzal v patrnost věřitele
- jakou částku si naúčtuje z vydražené sumy za nemovitost
- údaje o smlouvě mezi ním a dražební společností (tedy i financování dražby).
Jakým způsobem je možno tyto informace zjistit pro zainteresované osoby? Děkuji.

/Zdravím Vás, likvidátor by měl informovat věřitele, zda přijal jeho přihlášku pohledávky do likvidace. Mám za to, že by Vám tuto skutečnost měl sdělit, když ne na základě telefonátu, tak na základě Vaší písemné žádosti.
Ohledně informací ohledně odměny z vydražené nemovitosti, je to složitější, zde záleží na tom, za kolik korun se nemovitost vydražila, a kolik kolik z ceny nemovitosti připadna na majetkový zůstatek. Mám za to, že odměna likvidátora je v těchto případech určena jako procentuální podíl z majetkového zůstatku. Odměna likvidátora je upravena vyhláškou č. 479/2000 Sb. , o odměně a náhradách likvidátora. Toto platí zejména pro likvidátory jmenované soudem a nikoli pro společníky či jednatele likvidované společnosti.