Zrušení dražby pozemku - výnos z dražby je menší než náklady dražby, jak získat pozemek?

1 odpověď

Dobrý den
koupil jsem dům, který byl vydražen v exekuční dražbě společností, která se tím zabývá. Bohužel součástí dražby ani nasledné koupě nebyl pozemek, který je evidentně součástí zahrady k domu (přímo sousedí s domem a je mezi mou částí zahrady a sousedovou). Na pozemek je stále uvalena exekuce, ale exekutorský úřad nechce přistoupit k dražbě, protože je předpokládaný výnos z dražby nižší, než náklady nadražbu. Prosím o radu jak postupovat, abych pozemek získal, případně kdo je za pozemek v současné době odpovědný. Pozemek je v zanedbaném stavu a hrozí zde sesuv půdy a opěrných zdí.
Mnohokrát děkuji za rady

Zdravím Vás, v tomto případě je nezbytně nutné kontaktovat soudního exekutora s žádostí o provedení dražby pozemku. Svoji žádost odůvodněte jak tím, že jste nabyl nemovitost draženou dříve, a dále též špatným stavem pozemku, kdy v důsledku hrozícího sesuvu půdy může dojít ke škodě na majetku. Pokud by dražbu soudní exekutor stále odmítal a nebyl by přístupný rozumné dohodě, mám za to, že by Vám bohužel nezbylo nic jiného než se obrátit na soud s žádostí o vydání předběžného opaření za účelem zabránění škody na majetku a současně, aby soud v tomto případě přikázal soudnímu exekutorovi, aby tuto dražbu nemovitosti provedl. Mám za to, že v této věci však budete s největší pravděpodobností potřebovat právní pomoc advokáta. Kontakt na advokáty najdete na stránkách http://www.advokatikomora.cz