Vyplcení životního minima při exekuci - jednorázově nebo opakovaně?

1 odpověď

Dobry den,
dostal jsem exekuci na plat. Mam obstaveny ucet, vyplatili mi zivotni minumum 6830 Kc a mesic pote me bylo receno, ze mi nemuzou vyplatit nasledujici mesic životní minimum.
Dekuji za odpoved.

Zdravím Vás, ano to je pravda, ze zákona máte právo na výplatu nezabavitelné částky (dvojnásobku životního minima) pouze jedenkrát po celou dobu trvání exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného. O tomto by Vás však měl exekutor v exekučním příkazu k přikázání pohledávky z účtu povinného poučit. Zde Vám nezbude nic jiného než zkusit se se soudním exekutorem dohodnout na podmínkách, za kterých by byl ochoten účet odblokovat.