Prohraný soud se stavební firmou a exekuce rodinného domu, RD

1 odpověď

Dobrý den, prohráli jsem se stavební firmou soud na částku 3.500.000 Kč za stavbu domu ve kterém bydlíme. Spor trvá 2012-2015, tedy jsou k částce připočteny úroky.
Na nemovitost je dále 2.700.000 Kč hypotéka u banky.
Jakým způsobem máme postupovat, abychom zabránili exekuci, peníze uhradit chceme, případně je možné se domluvit na prodeji domu s exekutorem, nebo na splátkách věřiteli? Děkuji.

Zdravím Vás, určitě se jako první zkuste domluvit s věřitelem na uzavření splátkového kalendáře, s tím, že první měsíční splátku uhradíte při podpisu splátkového kalendáře. Je možné, že pokud budete splátkový kalendář dodržovat dojde i k odpuštění úroků z prodlení nebo alespoň jejich části.