Vystěhování věcí dospělého potomka macechou, novou manželkou otce - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den,
Odstehovala jsem se z domova ale stále jsem měla svůj pokojíček, kde jsem měla své věci.
Občas jsem si tam chodila, ale už jsem tam nebydlela. Ted jsem tam po 7 dnech přišla a me věci byly vystěhovány na pudu a vělká část jich byla vyhozena (odvezena do sberného dvora).
Dozvedela jsem se, že věci vystěhovala tátova nová manžělka.
Napsala jsem ji SMSku (ne moc slušnou, at mi okamžitě vrátí moje věci a že si to s ní jinak vyřídím). Věci nemám a odpověd také ne.
Zjistila jsem poté, že na mě podává trestní oznámení že jsem ji vyhrozovala. Lze se nějak bránit?
Mohu trestní oznámení udělit já na ní za vyhození věci, které patřily mě?
Moc děkuji.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/50-vlozit-dotaz/134-vlozit-dotaz.html. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.
Obraťte se se svým dotazem na kolegu, který se zabývá trestním právem.