Exekuce, splácení menší částky než určil exekutor - hrozí zabavení majetku a obstavení bankovního účtu v bance?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na obstavení účtu, telefonicky jsme se dohodli na splátkovém kalendáři, ale platím míň než bylo domluveno.
Volal jsem jim o žádost o snížení splátky, ale není s nimi rozumná řeč a neprofesionální přístup.
Je možné aby mi vyhrožovaly zabavením majetku když každý měsíc posílám peníze?

Zdravím Vás, problém vidím, v tom, že dle názoru exekutorského úřadu nedodržujete původně sjednaný splátkový kalendář, proto má exekutor právo přistoupit k exekuci na majetek povinného. Nicméně ve Vašem případě by exekutorský úřad mohl zohlednit i skutečnost, že sice splácíte méně, ale splácíte pravidelně. Vše je o lidském přístupu a snaze pochopit individuální situaci povinného. Zde uvádím, že exekutor nepostupuje v rozporu se zákonem, on postupuje v souladu se zákonem, nicméně z lidského hlediska by mohl zohlednit i to, že sice splácíte méně, ale splácíte a s exekucí by mohl počkat i pokud byste neplatil.