Exekutor neposlal peníze věřiteli - jak má postupovat dlužník?

1 odpověď

10/2014 jsem uhradila exekuci pohledávku v celé výši, kterou vyžadovala (cca 80.000 Kč, obdržela jsem všechny průkazné listiny o zrušení exekuce, dosud však daná částka nebyla celá připsaná na VZP, kde jsem byla dlužníkem, je nějaká zákonná doba, do kdy by měl exekutor převést získané finance např. v mém případě VZP?
Od 12/2014 stále docházím na VZP, zda peníze již dorazily, ale stále se nic nezměnilo.
Děkuji Tereza

Zdravím Vás, pokud jste uhradila vymáhanou pohledávku v říjnu 2014 i s příslušenstvím a máte v rukou listiny o ukončení exekuce (ukončení pověření exekutora k provedeni exekuce z důvodu úhrady vymáhané pohledávky) tak se o víc starat nemusíte. Pro úplnost uvádím, že exekutor uhrazené peníze použije nejdříve na úhradu svých nákladů a odměny, případně na úhradu právního zastoupení oprávněného a zbytek peněz převede oprávněnému. Mám za to, že to, aby oprávněný neměl peníze, které povinný řádně a v celé výši uhradil v celé výši připsané na svém účtu není zcela standardní. Asi bude nejlepší se zeptat přímo exekutorského úřadu, který exekuci vede, co se děje, že oprávněný nemá celou vymáhanou částku do dnešního dne na svém účtu. Mám za to, že by Vám to měli vysvětlit.