Exekuce v době těhotenství - snížení splátek do doby porodu dítěte

1 odpověď

Dobry den
mám exekuci 5000 Kč/měs. Tu platim, jsem vedena na Úřadu práce, ale nyni jsem v 1. měsici těhotenstvi. Podporu mam uz jen na 3 měsice a pote budu bez prostředku.
Je nejaka moznost snizeni splatek do doby než porodim?
Prvni penize dostanu po porodu a jsem zoufala ze na splatku nebudu mit, poradite prosim co stim? Dekuji.

Zdravím Vás, kontaktujte exekutora a sdělte mu, že jste těhotná. Těhotenství doložte lékařskou zprávou a až budete mít těhotenskou průkazku zašlete mu kopii těhotenské průkazky, stačí obálky a osobních údajů. Mám za to, že bude-li těhotenství rizikové budete pobírat nemocenskou, a to až do porodu, takže bez prostředků nebudete. Nicméně s ohledem na fakt, že jste těhotná bude nutné snížit splátky, a to úpravou splátkového kalendáře. Pokud je Vám exekuce prováděna srážkami ze mzdy či z jiných příjmů, měly by se tyto srážky automaticky snížit, neboť Vám poklesl i příjem. Hlavně buďte v klidu, vše se dá řešit, a pokud budete věci řešit včas a doložíte těhotenství neměl by snad být problém. Přeji Vám hodně štěstí a ať vše dopadne k Vaší spokojenosti a Vy porodíte krásné a zdravé miminko. : ).