Exekuce peněz vydělaných na brigádě (dohoda o provedení práce) - exekuční zabavení celého výdělku, brigádník bez peněz

1 odpověď

Dobrý den,
mám jediný příjem a to z brigády. Mám smlouvu - dohoda o provedení práce. Vydělám si okolo 4500 hrubého. Přišla mi exekuce, zaměstnavatel ji celou poslal exekutorovi nezbylo mi vůbec nic. Prý mi nemusí nechávat ani korunu. Na dohodu se prý nevztahuje zanechání nezabavitelné částky.
Jiný příjem nemám.
Děkuji.

Zdravím Vás, dle mého názoru Váš zaměstnavatel postupoval chybně, neboť ust. § 299 odst. 1 občanského soudního řádu (zákon č. 99/1963 Sb.) výslovně uvádí, že ustanovení o výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy se použijí i na výkon rozhodnutí srážkami z dohody o pracovní činnosti, . i když zde není dohoda o provedení práce výslovně zmíněna mám za to, že tato ustanovení dopadá i na ni. Proto by Vám měla náležet alespoň část odměny za práci, nelze nechat člověka, který pracuje zcela bez příjmu. Pro úplnost uvádím, že ust. § 299 a násl. občanského soudního řádu upravuje srážky z jiných příjmů.