Exekuce na nájemné pozemku - hrozí výpověď nájmu od majitele nemovitosti (nájemce odmítá dávat peníze bokem)

1 odpověď

Dobrý den,
Měla bych na Vás malou prosbu. Mám pronajatý zemědělský objekt, jehož majitel je v exekuci u FÚ Jindřichův Hradec. Smlouvu mám s majitelem ale potvrzenou FÚ a nájemné posílám pravidelně věřiteli - finančnímu úřadu. Smlouva je na dobu neurčitou, a zaniká pouze v případě, že by se objekt prodal nebo dohodou obou stran. Problém je v tom, že dotyčnému majiteli zřejmě docházejí prostředky a chce peníze navíc, které mu já pochopitelně nehodlám dávat.
Může mně lidsky řečeno "vyhodit", i když to ve smluvě není?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že buď se můžete s majitelem nemovitosti domluvit na výši nájemného, v tom případě si nechejte sepsat písemné potvrzení o výši nájemného a toto nájemné bych platila. Pokud s navrhovanou výší nájemného nesouhlasíte sdělte to majiteli objektu, ale i finančnímu úřadu, kterému nájem platíte. Jinak byste se mohla vystavit nebezpečí soudního vymáhání "nedoplatku" na nájemném, ačkoli žádný nedoplatek na nájemném vlastně nevznikl, popřípadě by i mohlo dojít k zániku smluvního vztahu pro neplacení nájemného. To, že nedoplatek na nájemném nevznikl byste musela prokázat u soudu důkazy, soudní řízení je obvykle dlouhé a nákladné. Popřípadě je možné se dohodnout i na zániku nájmu a hledat jiného pronajímatele, ale to asi není možné, protože v objektu provozujete zemědělskou činnost, že.