Opakovaná exekuce po 10 letech pro již splacený dluh

1 odpověď

2005 byl vydrazen dum pro pohledavku KB, ktera pohledavku prodala soukrome firme a ta dalsi pres moje protesty. Drazba se konala a vydrazitel dum vykradl, pote nasilne obsadil. Fyzicky utok na moji osobu a manzelku, vse resila PCR. 2015 ma manzelka exekuci na plat pro identickou pohledavkustejny - exekucni titul stejna soukroma firma vlastnici pohledavku. Neuveritelne. Kam podat trestni oznameni? Jak postupovat?

Zdravím Vás, v prvé řadě bude nejlepší kontaktovat exekutora, který vede exekuci a zjistit o jakou exekuci a o jak vysokou částku se jedná. Je totiž možné, že současná exekuce se vede například pro náklady právního zastoupení. Jen se zeptám z jakého dne je exekuční titul a kdy nabyl právní moci? Oprávněný má 10 let od právní moci na to, aby pohledávku pravomocně přiznanou exekučním titulem vymáhal exekucí. Pokud by se jednalo o identickou pohledávku, je nutné soudnímu exekutorovi zaslat listiny o zániku první exekuce pro úhradu vymáhané pohledávky. Těmito listinami jsou zejména usnesení o ukončení pověření exekutora k provedení exekuce, usnesení o udělení příklepu, dále i výpis z účtu, za měsíc ve kterém Vám byl poukázán exekutorským úřadem zbytek kupní ceny nemovitosti (poté co byla uspokojena pohledávka oprávněného a náklady právního zastoupení a dále též náklady a odměna exekutora). S těmito listinami bych rovněž na příslušný exekutorský úřad zaslala i návrh na zastavení exekuce dle § 55 exekutorského řádu (zákon č. 120/2001 Sb.). Mám za to, že pokud byla stejná pohledávka v minulosti již jednou vymáhána a povinným zcela uhrazena a přiložené listiny to potvrdí, exekutor exekuci zastaví. Dále je možné podat i trestní oznámení na oprávněného pro pokus o trestný čin podvodu, ale o tom bych se raději poradila buď s kolegou, který se zde zabývá trestním právem, nebo se v této věci obraťte na advokáta v místě Vašeho bydliště. K advokátovi bude nutné přinést veškeré podklady k dané věcí, tj. od exekučního titulu, exekuční příkazy, další písemnosti související s první exekucí jako je dražební vyhláška, usnesení o příklepu, výpis z účtu, kterým Vám byl poukázán zbytek kupní ceny až po nejnovější listiny od exekutora.