Exekuce na účet - exekutor blokuje účty i přes zaplacení dluhu (exekutor strhl dluh z účtu)

1 odpověď

Dobrý den,
máme exekuci. Tato byla na konci ledna 2015 uhrazena odečtením částky z účtu. Potřebovala bych vědět, kdy dojde k odblokování účtů. Exekutor nám řekl, že má moc práce a neví, kdy to bude možné. V současné době nám exekutor místo částky 172.000 již blokuje cca 250.000 Kč. Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že k tzv. odblokování účtu po úhradě exekuce, včetně příslušenství, nákladů oprávněného a nákladů exekuce spolu s odměnou exekutora by mělo dojít pokud možno co nejdříve. Jediné co Vám mohu poradit, je zajít na banku a požádat dle § 304b občanského soudního řádu o výplatu nezabavitelné částky, což je dvojnásobek životního minima, tj. cca 6.800,- Kč. Tento postup však můžete uplatnit pouze jedenkrát za celou dobu vedení exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného. O tom by Vás měl exekutor poučit. Zkuste o odblokování účtu exekutora požádat písemnou formou a kopii žádosti s doručenkou si ponechejte pro vlastní potřebu. Pokud nedojde v přiměřené době k nápravě nezbude Vám pravděpodobně nic jiného než se buďto obrátit na advokáta, který by s exekutorem komunikoval místo Vás, anebo se stížností obrátit na Exekutorskou komoru.