Exekutor zabavil životní pojištění nezletilého dítěte kvůli dluhu rodiče - jak se může bránit rodič co peníze naspořil?

1 odpověď

Dobrý den,
dnes 5.2.2015 jsme zjistila, že životní pojištění mého syna bylo vybráno (placeno od 2000 z mého účtu a mnou, otec dítěte má problém i s placením alimentů), od roku 2003 jsem s jeho otcem rozvedená, v pojistce (pojištění mládeže - za dva roky mělo být synovi vyplaceno, pojistník bývalý manžel, pojištěné dítě syn). Bývalý manžel mi sdělil, že to bylo zrušeno a vyplaceno exekutorovi - 170.000 Kč (má plno dluhů), mohu se nějak bránit, jsou to mnou naspořené peníze pro syna? Děkuji za odpověď. mm

Zdravím Vás, to, že exekutor zabaví i životní pojištění dítěte není úplně standardní. Nicméně vzhledem k tomu, že pojistníkem je Váš bývalý manžel, tak to exekutor nejspíše pokládal za majetek povinného. Zde bych se pokusila bránit námitkami, a to tak, že se jedná o peníze syna, které jste tam vložila Vy. Pojištění je psané na syna a nikoli na bývalého manžela a je tedy nespravedlivé a v rozporu s dobrými mravy, aby dluhy svého otce takto hradil syn. Ohledně výživného uvádím, že pokud Váš bývalý manžel nebude hradit výživné po dobu delší, než 6 měsíců je možné zahájit jeho trestní stíhání pro neplnění vyživovací povinnosti.