Exekuce firmy s.r.o. - zabavení soukromého majetku podnikatele, jednatele společnosti ručením omezeným

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně exekuce podanou na firmu (s. r. o. , která nemá majetek, jen drobný k výkonu podnikání) můžou mi být zabaveny soukromé osobní věci laicky můžou přijít do trvalého bydliště podnikatele? Podnikání doma nemám ani sídlo firmy. Děkuji A.

Zdravím Vás, je-li povinným společnost s ručením omezením, vykonavatelé exekutora půjdou primárně do sídla společnosti, pokud je nařízena exekuce prodejem movitých věcí. Nicméně nesmí být zabaveny věci sloužící k podnikání. Dále je možné provést výkon rozhodnutí přikázáním pohledávky z účtu povinného (tedy společnosti). Není-li povinným přímo jednatel, mám za to, že by se exekuce neměla týkat jeho majetku. V tomto případě navrhuji, aby společnost v exekuci buď podala v souladu s ust. § 98 insolvenčního zákona insolvenční návrh, nebo aby vstoupila do likvidace, tedy pokud nemá majetek na úhradu dluhů.