Zastavení exekuce pro nemajetnost a náklady exekuce, exekučního řízení - kdo je platí?

1 odpověď

Dnes mi bylo doručeno usnesení o zastavení exekuce pro nemajetnost, toto rozhodl exekutor se souhlasem oprávněného. Bylo mi uloženo zaplacení nákladů řízení exekutorovi i odměny advokáta oprávněného. Neměl by v tomto případě tyto náklady hradit oprávněný? Prosím o radu. Děkuji.

Zdravím Vás, rozhodnutí o náhradě nákladů exekutora je povinností exekutora, pokud rozhodl tak, že tyto náklady a odměnu exekutorovi máte hradit Vy, bude nutné toto rozhodnutí respektovat. To stejné se týká i úhrady odměny advokátovi oprávněného. Jen uvádím, že v případě zastavení exekucí pro nemajetnost povinného jsou náklady exekutora zpravidla o dost nižší než obvykle.