Dvě exekuce na nepřednostní pohledávky - kolik Kč může exekutor zabavit?

1 odpověď

Od soudu mi byla nařízena exekuce z trestního řízení 1.500 Kč měsíčně. Tuto platím poctivě složenkami. Následně mi přišla další exekuce ze mzdy ve výši 2.100 Kč měsíčně. Při mzdě 9150 Kč čistého mi zbývá 5500 Kč měsíčně. Obě pohledávky jsou nepřednostní. Problém je v tom, že exekutor o první exekuci ve výši 1500 Kč, resp. dělá, že o ní neví. Prosím o radu jak postupovat, nebo jestli je to takto v pořádku. Děkuji

Zdravím Vás, soudnímu exekutorovi bych zaslala kopii exekučního příkazu od soudu, spolu s kopiemi složenek. Soudu bych zaslala kopii exekučního příkazu na srážky ze mzdy prováděné exekutorem. Mám za to, že situaci, kdy Vám ze mzdy zbývá částka ve výši 5.500,- Kč není zcela v pořádku. Pokud máte manželku nebo dítě (děti) částky nezabavitelné částky mzdy vzrůstají spolu s počtem osob ve Vaší domácnosti Mám za to, že při exekuci srážkami ze mzdy je nutné dodržet částku nezabavitelného minima, které je stanoveno nařízením vlády a mění se. Našla jsem, že nezabavitelná částka mzdy pro rok 2013 byla ve výši 6.050,- Kč, a to, za předpokladu, že byste žil sám. Pokud by tento postup nepomohl, bude nutné obrátit se na Exekutorskou komoru popřípadě ba příslušná soud, který exekuci vede.