Nevymahatelnost exekuce od právnické osoby

1 odpověď

Dobrý den,
s právnickou osobou jsem po čtyřech letech vyhrál spor a právnická osoba měla uhradit náklady, které mi v souvislosti s řízením vznikly. To určil soud rozsudkem minulý rok v květnu, právní moci to nabylo o měsíc později. Právnická osoba nezaplatila a tak jsem v září 2013 podal návrh na exekuci. Ten byl vydán minulý rok začátkem listopadu. Právnická osoba (s. r. o.) se mezi tím stihla přejmenovat a utlumit, resp. přesměrovat její aktivity tak, aby nevykazovala žádnou činnost. Jedná se o pouhých 28.000 Kč, ale přesto je to pro rodinný rozpočet velká částka. Ob 3 měsíce volám na exekuční úřad, jak poustoupil v mé věci. Stále mi odpovídají to samé. Není z čeho brát. Není žádný majetek apod. Je nějaká šance, jak se domoci peněz, které mi stálo celé řízení, které jsem já nezavinil? Může jednatel společnosti odpovídat za dluh? Prosím o radu. V případě, že existuje nějaký způsob, jak peníze dostat zpět, velice rád přispěji na Vaši činnost. Děkuji Vám.

Dobrý den. Jednatel společnosti za její dluhy neodpovídá, odpovídá pouze společnosti za škodu, kterou by jí způsobil. Exekutor má v tomto případě pravdu. Jedinou Vaší šancí na získání peněz zpět je prodej pohledávky třetí osobě.