Je možné obstavit podnikatelský účet?

1 odpověď

Dobrý den,
mám delší čas finanční problémy a již na m byla vyhlášena exekuce, která nemohla být vykonána, jelikož nemám žádný majetek ani příjem.

Nyní se mi ale naskytla práce na živnostenský list. Chtěl bych se zeptat - zřídím-li si bankovní účet podnikatelský (na IČO), může mi z něho exekutor okamžitě strhnout došlé peníze? Nebo mi budou stanoveny splátky po podání daňového přiznání?

Děkuji.

Dobrý den. Pokud budete mít jako podnikající fyzická osoba pohledávky, je možné je exekučně zabavit bez jakéhokoliv omezení.