Neoprávněná exekuce a nevrácení peněz

1 odpověď

Byla name nepravnena exekuce ktero sem zaplatil exekutor mi oznamil ze mi vrati penize a z exekuce ktera cinila 17500 mi byla vracena castka 2500 ze zbytek byli poplatky a ty se pri nevracej co mam delat

Pokud byla exekuce nařízena neoprávněně a byla z tohoto důvodu zastavena, hradí náklady exekuce ten, kdo zastavení zavinil. V tomto případě tedy ten, kdo buď podal návrh na nařízení exekuce, ačkoliv k tomu neměl důvod nebo pokud k nařízení exekuce došlo chybou exekutora, exekutor. Takže máte nárok na vrácení celé částky. Jestli Vám odmítá exekutor zbylou částku vyplatit, budete muset svůj nárok uplatnit soudně. Nejprve můžete samozřejmě zkusit podat stížnost k Exekutorské komoře, abyste získal další důkazy.