Exekuce na společný dluh s bývalou manželkou v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den.

Potřeboval bych radu a pomoct s asi neprávem nařízenou exekuci.
Stručný popis mého případu.
V loňském roce jsem se rozvedl, majetek jsme si ošetřili před rozvodovém vypořádání majetku. Jediné co nám zůstalo společné s bývalou manželkou na půl, je dluh jedné stavební společnosti 200 000. vše bylo ošetřené notářem a měli jsme danou částku splácet na půl, splátek se ujala moje bývalá manželka a já ji dával polovinu splátky. Ale bývalá manželka se dostala do finančních problémů a podala si návrh na insolvenci a tento dluh do toho dala taky, ale jak to bývá, tak mi to neřekla a tetka mi přišla exekuce od stavební firmy že se pohledávka neplatí a vyžadují cele doplacení ale jak se ukázalo, tak úplně se stejnou částkou se přihlásili bývalé manželce do insolvence.

Je to možné aby plnou výší dluhu vyžadovali po obou? Prosím o radu.

Dobrý den. Pokud byla pohledávka přihlášena do insolvenčního řízení, neznamená to automaticky nemožnost vedení exekuce vůči spoludlužníkovi. Ovšem v případě vymožení částky jedním z těchto způsobů je nutné exekuci (insolvenci) v rozsahu vymožení zastavit. Pokud jste sepsali notářský zápis, ve kterém jste se věřiteli zavázali splatit každý polovinu dluhu, je možné vymáhat po Vás pouze tuto částku v rozsahu, který nebyl splátkami uhrazen.