Zastavení exekuce při nemajetnosti

1 odpověď

Hezký den, jsem plně invalidní, nemám nárok na invalidní důchod, pobírám soc. dávky v hmotné nouzi, příspěvek na péči II. stupeň postižení, je proti mě vedena exekuce, která byla soudem zastavena, je nějaká možnost daná zákonem, která umožňuje skončení exekuce ze zdravotních důvodů a nemajetnosti dlužníka, u kterého je soudem vydané exekuční řízení i zastavení, děkuji za ochotu a odpověď.

Dobrý den. Uvádíte, že exekuce byla soudem zastavena. Pak by již měla být exekuce ukončena právní mocí rozhodnutí soudu. Možnost zastavení exekuce ze zdravotních důvodů neexistuje, je ovšem možnost navrhnout zastavení exekuce podle § 268 odst. 1 písm. e), tedy že průběh výkonu exekuce ukazuje, že výtěžek nebude postačovat ani ke krytí jejích nákladů.