Exekuce na penzijní připojištění

1 odpověď

Dobrý den,

mám dotaz ohledně exekuce na penzijní připojištění. Exekutor mi zaslal exekuční příkaz, kde je exekuce k plátci mzdy, tak exekuce na penzijní připojištění.

Mohu penzijní připojištění ukončit a zaslat na jiný běžný účet než je na moje jméno. Mohou mi to zabavit. Jak mám postupovat. Mohou mi to zabavit.

Děkuji ať se Vám daří soukromě i pracovně

Dobrý den. Dokud nevznikne nárok na plnění z penzijního připojištění nebo nedojde k jeho ukončení a vypořádání např. z důvodu neplacení pojistného nebo výpovědi smlouvy, nelze jej exekučně zabavit, ale pouze tzv. obstavit. Proto pokud byste se nyní pokusil převést dosavadní částku penzijního připojištění na jiný účet, bude celá exekučně zabavena, neboť na tuto pohledávku již byl vystaven exekuční příkaz. Proto smlouvu nevypovídejte a snažte se exekuční řízení co nejdříve ukončit.