Mohu podat návrh na nařízení exekuce sám na sebe?

1 odpověď

Dobrý den. Mám soudem stanovené výživné a pravidelně jej platím, ale jsou mi strhávány exekučně srážky ze mzdy. Obávám se, že v budoucnu nebudu schopen dále platit výživné a dle vyjádření sociální pracovnice mám požádat o exekuční srážky a ostatní exekuční srážky budou pokráceny a upřednostněno výživné. Poraďte mi prosím jak mám na sebe podat exekuční návrh na srážky výživného ze mzdy. Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Veselý Jaroslav.

Dobrý den. Exekuci lze nařídit pouze na návrh oprávněného nebo toho, na kterého přešlo právo z exekučního titulu. Sám na sebe tedy exekuční návrh podat nemůžete.