synova exekuce

1 odpověď

Dobrý de, prosím vás o radu. Náš syn u nás má zrušené bydliště od jeho 18-ti roků. Je to již 8 let. Má dluhy a našla jsem ve schránce lístek od exekutora, je to výzva k okamžitému uhrazení. Bojím se jestli je exekutor oprávněn zabavit náš majetek. Syn u nás nic nemá. Děkuji vám za odpověď. Katka

Dobrý den. Exekuovat lze pouze majetek ve vlastnictví dlužníka (s určitými výjimkami u manželů). Nelze zabavit majetek rodičů pro dluhy syna. Pokud jste synovi neručili za nějakou půjčku a nebyli jste odsouzeni k plnění, nelze váš majetek zabavit.