Jak postupovat, když je dražba na mou zabavenou věc?

1 odpověď

Dobrý den,

můj otec má dluh u několika věřitelů. Před dvěma lety u nás byli na tomto základě exekutoři, kteří nám začali vyhrožovat a zabavovat majetek a to i přes to, že u nás neměli co dělat, jelikož měl táta v tuto dobu insolvenční řízení. Jedna ze zabavených věcí, byl můj osobní notebook, který mi rovnou sebrali a odjeli s ním. Celou tuto dobu po jejich odjezdu se snažím do cílit toho, aby mi byla má věc vrácena zpět, avšak marně, i přesto, že jim byl poslán doklad o tom, že věc je pouze má. Dnešním dnem mi byl zaslán dopis, že na můj notebook bude dražba a to dne 19.9.2014. Jsem už na pokraji sil a vážně nevím, kde se mám domáhat jakékoliv pomoci s tím, dostat svou věc zpět? Tímto se Vás chci zeptat, jaké mám možnosti, aby mi byla věc vrácená zpět a hlavně zda mohu dražbu nějak pozastavit? Děkuji

Dobrý den. Vaší chybou bylo, že jste exekutorovi zaslal doklad o tom, že věc je Vaše, ovšem nepřipojil jste k dokladu návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. Nestačí totiž zaslat doklad prokazující vlastnictví, musíte postupovat formálně správně. Ačkoliv byl Váš otec v insolvenčním řízení, bylo možné věci zajistit, nebylo však možné je prodat. To je možné po skončení insolvence, pokud nedojde k osvobození od hrazení zbytku pohledávek. Nyní máte možnost získat notebook zpět podáním žaloby na vydání věci, ke které současně připojíte návrh na předběžné opatření - zákaz prodeje v dražbě. S ohledem na datum konání dražby však nelze říci, zda bude tento krok úspěšný.