Exekuce na bílého koně

1 odpověď

Dobrý den obracím se na nás o pomoc, radu, co mohu podniknout v této kauze:
Kazuistika klienta p. Chvaliny Ladislava - podvod, následně exekuce
Dne 27.10.2000 p. Radek Hošický uzavřel s KBankou a. s. se sídlem v Praze 1, ú v ě r ve výši 80000, -Kč, který mu byl poskytnut. Já L. Chvalina, v té době nezaměstnaný a opilec, jsem byl pro výše jmenovaného snadnou volavkou, jako ručitel. Byl jsem velice závislý na alkoholu pro který jsem byl ochoten podstoupit cokoliv. Dokonce jsem z tohoto důvodu po třech měsících od mé půjčky připravil o život nevinného člověka o život za což jsem byl soudem poslán do VTOS na 14 let. Tam mne brzy zastihla upomínka, abych uhradil částku 80 tis. Kč + 14,54 % úrok (16650, -Kč) za právního zástupce.
Já jsem však byl proti tomuto rozhodnutí a svůj odpor dával najevo při několika soudních jednáních, kdy mne na mojí žádost k Advokátní komoře zastupoval Mgr. Marek Sedlák z Brna.
Já sám byl p. Hošickým podveden a v poslední fázi vyhrůžkami přinucen podstoupit ručitelský závazek do samého konce a stejně, tak byla podvedena i KBanka, která poskytla onu půjčku na základě padělaných listin v čemž byl a jistě je p. Hošický velice zběhlý. Několika láhvemi alkoholu si zajišťoval mojí spolupráci, která spočívala v podepsání několika listin o jejímž obsahu jsem neměl ani ponětí pro mojí v té době, ubohou a zoufalou životní situaci v které jsem se, pravda, svojí vinou ocitl. Chtěl jsem i zemřít.
Z Obvodního soudu pro OPrahu 3 ze dne 28.4.2005 mi přišel platební rozkaz proti němuž jsem podal odpor. Soud prvního stupně poté spor odročuje na 24.5.2006 na neurčito a 27.6.2007 soud druhé instance toto ruší. Vše se vrací soudu první instance, který 21.11.2007 rozhoduje v můj neprospěch. Dne 2.1.2008 se opět odvolávám k Odvolacímu soudu a 29.2.2008 zasílám Obvodnímu soudu Praha 9 Míčánky návrh na osvobození od soudních poplatků. Dne 14.5.2008 podávám trestní oznámení na p. Hoštického. Komisař por. ing. Jiří Kurel Policie ČR Jablonec n/Nisou mi sděluje, že z důvodu promlčení dle par. 67 odst. 1 mé žádosti nelze vyhovět. Dne 29.8.2008 navrhuje žalobce exekuci. OS Praha 9 nařizuje 15.9.2008 exekuci, která je svěřena Mgr. Petru Kociánovi z Brna. Ten mne 18.12.2008 úředně vyzývá k platbě 314433, -Kč.
Dne 19.11.2009 Městský soud Praha zamítá mé odvolání. Exekuce nabývá právní moci 13.4.2010. Na moji žádost o zastavení exekuce dle par. 268 a 230 dne 15.3.2011 soud při opětovném posuzování nereagoval, prý se má situace může změnit.
V současné době vykonávám veřejně prospěšné práce a vidina stálého zaměstnání je nejistá. Prozatím mi bydlení poskytl otec, než-li se finančně trochu vzchopím a dokážu se postavit na vlastní nohy, což nebude tak jednoduché, neboť jsem zcela nemajetný a zatížen touto exekucí a úroky stále narůstají, dnes je to celkem částka 400 tis. Kč! (náklady řízení, úroky! (dlužná pohledávka ve výši 80000m, -Kč, úroky 14,65 k 31.3.2014 153809, -Kč, náklady nal. Řízení 77383,50 Kč, náklady oprávněného ve výši 11979, -Kč, náklady exekuce vč. DPH a odměna pro exekutora ve výši 61020,30 Kč, celkem dlužná pohledávka 284191,80 Kč, splaceno 36381, -Kč).
Pan Hoštický je stále nezvěstný, nikoho nezajímá, že i on spáchal zločin a že ve svém počínání své podvody praktikuje možná i dodnes.
Proto Vás prosím o vaše rady, kroky, co mám dále učinit v této věci. Jestliže se dá ještě něco s touto kauzou provést, alespoň ty úroky, kdyby šly pozastavit. Něco málo jsem již splatil z VTOS cca 36 ti. Kč, splácím dodnes jednou třetinou své mzdy.
Předem děkuji p. Chvalina Ladislav

Dobrý den. Ve Vaší kauze nevidím žádnou zákonnou možnost zastavení exekuce, rovněž jste využil možných právních prostředků. Jediné, co Vám mohu poradit, je podat k věřiteli žádost o prominutí úroků z prodlení, na prominutí však není právní nárok.