Exekuce nemovitosti pro nízkou částku

1 odpověď

Dobrý den, prosím mám exekuci na plat, měsíčně mi je strženo kolem 4000, - a jelikož je můj švagr ručitel přišla exekuce i jemu na plat.
Dlužná částka byla 124000 nyní zbyvá 86000 a nyní přišel odhadce na jeho byt protože on je vlastníkem bytu ale není dlužníkem. může dojít k tomu že se byt prodá i když se exekuce pravidelně měsíčně splácí? Jak zabránit k tomu aby se byt neprodal když se bude platit měsíčně 10,000 bude to stačit aby se byt neprodal? Je hrozné aby přišel o byt bez své viny prosím poraťe mi. Simona

Dobrý den. Exekuce prodejem nemovitých věcí je až krajním řešením v případě, kdy se nepodaří dohledat jiný postižitelný majetek, který postačuje k úhradě exekuce. Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti většinou slouží k zajištění nemovitosti, tj. motivuje dlužníka k řádnému splácení a poskytuje jistotu přednosti v případě více exekučních řízení. Ovšem v situaci, kdy byt navštíví odhadce se již většinou připravuje dražba nemovitosti nelze tedy říci, zda k prodeji bytu nedojde.