Výše nákladů exekuce

1 odpověď

Dobrý večer, mám dotaz ohledně exekuce, kterou splácím už více než dva roky. Jistina byla 3539 kč. Splatila jsem již přes 24000kč a prý mi chybí ještě 5700kč. Zajímalo by mě, jestli má exekutor pan Vrána právo chtít tak velké poplatky.
Přesné znění dnešního dopisu :
Jistina 3539 kč
Poplatek za rozhodčí řízení 720 kč
Náklady na rozhodčí řízení 7920kč

Náklady exekuce vyčíslené ke dni 15.8.2013 10951kč

Jak jsem již psala, zaplatila jsem 24000 +5700 mi ještě chybí zaplatit. Zajímá mě, jestli ty poplatky jsou v pořádku??? Uznávám svou chybu, ale z 3539 kč zaplatit 30,000 kč, mi připadá šílené :- (. Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek večera. Lucie

Dobrý den. Výše nákladů exekuce je dána zákonem. Nikde neuvádíte výši odměny exekutora, zřejmě tedy bude určena dodatečně. Minimální výše nákladů činí 3.500, - Kč, ovšem vzhledem k procesní aktivitě exekutora je možná i uvedená výše nákladů.