exekuce a dětské pojištění

1 odpověď

Dobrý den, dávala jsem sem dotaz pod HOST 1177, jedná se že jsem dostala exekuci na dětské pojištění sluníčko, které je vedeno na děti a je jejich, pojišťovna v pondělí peníze odeslala na exekutorský úřad, a ani mi nedali vědět že smlouvy vypověděli, takže nemám ani děti pojištěné. Jak se má teď zachovat a řešit to, když jste mi poradili že když je pojištění dětí tak na něj nemůžou jelikož na děti exekuce dána nebyla. Děkuji za odpověď

Dobrý den. V tuto chvíli se musíte obrátit na exekutora se žádostí o náhradu škody podle § 32 exekučního řádu. V žádosti vyčíslíte výši škody, která odpovídá částce, která by byla za normálního běhu věcí vyplacena. Popíšete proč škoda vznikla a proč je za ni odpovědný exekutor. Žádost ovšem musíte sepsat jménem Vašich dětí jako jejich zákonný zástupce. Stanovíte exekutorovi lhůtu k vyplacení náhrady škody, neměla by být nepřiměřeně krátká, ale ani příliš dlouhá, jeden měsíc by měl být dostačující. Pokud Vám exekutor škodu ve lhůtě neuhradí, budete se muset obrátit se žádostí na Ministerstvo spravedlnosti a to podle zákona č. 82/1998 Sb. Ministerstvo má na vyřízení této žádosti ze zákona lhůtu 6 měsíců.