Exekuční dražba

4 odpovědi

Dobrý den Vydraží-li exekutor dum v dražbě a dluhy s tím spojené které jsou zapsané na katastru. Převádí se dluhy na nového majitele. Děkuji za odpověd

Dobrý den. Dluhy nejsou zapsané na nemovitosti, zřejmě máte na mysli zástavní právo, které na nemovitosti vázne. Toto zástavní právo dražbou zanikne, neuhrazená část dluhu však nepřejde na nového majitele.

Dobrý den No právě že jsou zapsané na nemovitosti je tam zapsané exekutorské-soucovské a zástavní právo a ještě závada ohledně pronájmu. Exekutor mi napsal že prodejem nemovitosti nezaniká nic podle zvláštního předpisu. Proto mám obavu že se dluhy přenesou na nového majitele. Děkuji za odpověd

Dobrý den. Podle § 337h odst. 1 občanského soudního řádu dnem právní moci rozvrhového usnesení zanikají zástavní práva váznoucí na nemovité věci. Pokud by tomu tak nebylo, nikdo by si nemovitost patrně nekoupil.

Dobrý den Je to opravdu divné exekuce je na 1 ideální tř. RD. kterého jsem spoluvlatníkem. Exekutor mi poslal usnesení o určení ceny 1 tř. nemovitosti ale až po 4 letech. Myslím že je to celé učelové proti mé osobě. Právník mého bratra se snaží mnoho let dum sebrat. Pravda je že třetinu domu jsem zadlužil já. Odvolání na exekuci proti určené ceně nemovitosti se odvolám ale prosím mužete mi poradit co dál. Děkuji