Exekuce dětského pojištění

1 odpověď

Dobrý den, dostala jsem exekuci na dětské spoření sluníčko, kde se platí úrazové pojištění plus je tam částka na spoření, kterou pak mají děti dostat v 18 letech. Je možné aby exekutor vzal i tyto peníze, které vlastně jsou dětí a psané na ně. Děkuji za odpověď

Dobrý den. Toto je absolutně nepřijatelné. Je možné exekuovat pohledávku na vyplacení prostředků, ovšem pouze pohledávku povinného. Nepředpokládám, že Vaše dítě je v exekuci. Proto okamžitě podejte návrh na částečné zastavení exekuce, v němž uvedete, že osobou oprávněnou ze smlouvy o dětském spoření je osoba odlišná od povinného. Podle § 55 exekučního řádu ve spojení s § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu uveďte, že žádáte částečné exekuce vedené exekutorem xxx, se sídlem exekutorského úřadu xxx, pod č. j. xxx a to z výše uvedených důvodů, neboť se jedná o nepřípustný výkon exekuce, když jsou exekuovány peněžní prostředky jiné osoby než povinného.