Mail o údajné exekuci

1 odpověď

Dobrý den, dnes mi přišel na e-mail Exekuční příkaz. Nejsem si vědom toho, že bych někde něco dlouho dobu nezaplatil. Vše si hlídám. Dotazy na tento dotaz už jsem tady u vás našel, ale odpověď na něj ne. K Exekučnímu e-mailu přišla ještě nějaká příloha. Po stažení a otevření byli celé dvě stránky v angličtině, což mi přišlo divné. Poraďte mi prosím jak mám reagovat na tento e-mail.
Děkuji za odpověď

Zde přikládám text z e-mailu.

EXEKUČNÍ PŘÍKAZ

Soudní exekutor Mgr. Bednář, Richard, Exekutorský úřad Praha-2, IČ 74970150, se sídlem Kateřinská 10,10400 Praha 2
pověřený provedením exekuce: č. j. 34 EXE 846/2014 -26, na základě exekučního titulu: Příkaz č. j. 055491/2014-529/Čen/G V. vyř. ,
vás ve smyslu §46 odst. 6 z. č. 120/2001 Sb. (exekuční řád) v platném znění vyzývá k splnění výše uvedených povinností, které ukládá exekuční titul, jakož i povinnosti uhradit náklady na nařízení exekuce a odměnu soudního exekutora, případně zálohu na náklady exekuce a odměnu soudního exekutora:

Peněžitý nárok oprávněného včetně nákladu k dnešnímu dni: 13822,00 Kč
Záloha na odměnu exekutora (peněžité plnění) : 1930,00 Kč včetně DPH 21%
Náklady exekuce paušálem: 5245,00 Kč včetně DPH 21%

Pro splnění veškerých povinností je třeba uhradit na účet soudního exekutora (č. ú. 812327686/8800, variabilní symbol 71209436, ČSOB a. s.), ve lhůtě 15 dnů od
doručení této výzvy 20997,00 Kč

Nebude-li uvedená částka uhrazena ve lhůtě 15 dnů od doručení této výzvy, bude i provedena exekuce majetku a/nebo zablokován bankovní účet povinného ve smyslu § 44a odst. 1 EŘ a podle § 47 odst. 4 EŘ. Až do okamžiku splnění povinnosti.

Příkaz k úhradě, vyrozumění o zahájení exekuce a vypučet povinnosti najdete v přiložených souborech.

Za správnost vyhotovení Alena Žilíková

Dobrý den. Jedná se o podvodný mail. Výzvy k úhradě nechodí mailem bez zaručeného elektronického podpisu. Navíc exekučním příkazem je v tomto případě jakýsi Příkaz č. j. xxx/Čen/G V. vyř. Toto není soudní rozhodnutí, notářský zápis ani rozhodčí nález. Zřejmě má toto označení navodit iluzi exekučního titulu z rozhodnutí správního orgánu. Odesílatel se snaží uvedením pravdivých údajů (uvedený exekutor na této adrese opravdu sídlí, částky odměny a DPH odpovídají uvedené pohledávce) a zákonných ustanovení vylákat peněžní plnění. V žádném případě neotevírejte přílohy, mohou obsahovat počítačový virus.