Mail vyhrožující exekucí

2 odpovědi

Dobrý den. V poslední době dostávám maily, které mi sdělují, že dlužím částky kolem 10 tis. a vždy od jiného odesílatele. Nyní jsem obdržel další vyhrožující exekucí. Podotýkám, že nikomu nic nedlužím, spíše jsem v jednom případě věřitelem. Dotyčný e-mail přikládám. Jak mám postupovat proti těmto otravným mailům? Děkuji za radu.

VÝZVA K ÚHRADĚ DLUŽNÉHO PLNĚNÍ PŘED PROVEDENÍM EXEKUCE

Soudní exekutor JUDr. Dohnal, Antonín, Exekutorský úřad Jeseník mesto, IČ 35560678, se sídlem Otakara Březiny 391,11601 Jeseník pověřený provedením exekuce: č. j. 92 EXE 189/2014 -11, a exekučního titulu: Příkaz č. j. 091246/2014-576/Čen/G V. vyř. , vás ve smyslu §46 odst. 6 z. č. 120/2001 Sb. (exekuční řád) v platném znění vyzývá k splnění výše uvedených povinností, které ukládá ustanovení, jakož i povinnosti uhradit náklady exekuce a odměnu soudního exekutora, případně zálohu na náklady exekuce a odměnu soudního exekutora:

Peněžitý nárok oprávněného včetně nákladu k dnešnímu dni: 10710,00 Kč Záloha na odměnu exekutora (peněžité plnění) : 1727,00 Kč včetně DPH 21% Náklady exekuce paušálem: 5536,00 Kč včetně DPH 21%

Pro splnění veškerých povinností povinný musí uhradit na účet soudního exekutora (č. ú. 101934203/1800, variabilní symbol 10344281, ČSOB a. s.), ve lhůtě 15 dnů od doručení této výzvy 17973,00 Kč

Nebude-li uvedená částka uhrazena ve lhůtě 15 dnů od doručení této výzvy, bude i provedena exekuce majetku a/nebo zablokován bankovní účet povinného ve smyslu § 44a odst. 1 EŘ a podle § 47 odst. 4 EŘ. Až do okamžiku splnění povinnosti.

Příkaz k úhradě, vyrozumění o zahájení exekuce a vypučet povinnosti najdete v přiložených souborech.

Za správnost vyhotovení Alois Kittl

Dobrý den. Jedná se o podvodný mail. Výzvy k úhradě nechodí mailem bez zaručeného elektronického podpisu. Navíc exekučním příkazem je v tomto případě jakýsi Příkaz č. j. xxx/Čen/G V. vyř. Toto není soudní rozhodnutí, notářský zápis ani rozhodčí nález. Zřejmě má toto označení navodit iluzi exekučního titulu z rozhodnutí správního orgánu. Odesílatel se snaží uvedením pravdivých údajů (uvedený exekutor na této adrese opravdu sídlí, částky odměny a DPH odpovídají uvedené pohledávce) a zákonných ustanovení vylákat peněžní plnění. V žádném případě neotevírejte přílohy, mohou obsahovat počítačový virus.